Kilka słów o kąpieliskach

Kiedy tylko temperatura za oknem na to pozwala, pakujemy strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, ręcznik i udajemy się nad wodę. Kąpieliska stanowią w miesiącach letnich nasz główny cel. Uwielbiamy opalać się w gorących promieniach słonecznych, a następnie chłodzić nasze ciała w wodzie. Rzadko zastanawiamy się jednak, czy ta woda spełnia odpowiednie standardy…

Co prawda często słyszymy informację, że stan kąpielisk w Polsce poprawia się, co potwierdza raport NIK. Jednak wykazał on również wiele nieprawidłowości, więcej na ten temat przeczytasz tutaj – www.nik.gov.pl/nik-o-kapieliskach.html. Pamiętaj więc że trzeba zachować tutaj ostrożność i zawsze wcześniej zweryfikować miejsce, do którego się wybieramy. Możemy w tym celu skorzystać z tego serwisu – sk.gis.gov.pl. Znajdziemy tam aktualne raporty z badań próbek wody.

Warto również zaglądać na różnego typu portale turystyczne, które na bieżąco alarmują o stanie wód w danych regionach. Poniżej kilka tego typu artykułów:

Tutaj gorący apel do wszystkich właścicieli portali turystycznych: zadbajcie o to, aby wasze portale były w sezonie dobrze widoczne w sieci (pomoże wam w tym ta usługa – pozycjonowanie stron). Dzięki temu turyści będą mogli z łatwością odnaleźć informacje przez Was publikowane.