Prywatne kąpielisko – o czym należy pamiętać?

Prywatne kąpielisko może być całkiem dochodowym biznesem. Musisz jednak pamiętać, ze latem istnieje duża konkurencja, warto więc wyróżniać się na tle innych!

Jak pozyskać klientów?

W okresie letnim otwieranych jest wiele kąpielisk. Aby przeciągnąć klientów Twoje musi się wyróżniać! Tylko w taki sposób będziesz mógł czerpać zyski:

  • uatrakcyjnij swoją ofertę – zaproponuj klientom rowerki wodne, czy grill-bar ze smacznymi potrawami, coś czego inni jeszcze nie zaoferowali.
  •  zainwestuj w działania marketingowe – tych klientów, którzy decydują spontanicznie z pewnością przyciągnie reklama outdoorowa, a klientów planujących wcześniej i sprawdzających ofertę w Internecie – reklama internetowa. W takim wypadku szczególne znaczenia ma pozycjonowanie. Skutecznie wypozycjonować stronę możesz np. w tym miejscu – pozycjonowanie strony.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przede wszystkim musisz zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przebywają na terenie kąpieliska. O co więc należy zadbać?

1) Musisz zatroszczyć się o czystość wody. Woda w kąpielisku poddawana jest ciągłej kontroli, a raporty publikowane są na stronach internetowych – sk.gis.gov.pl. Istnieją regulacje prawne (zob. tu – link), które określają zarządzanie jakością wody w kąpieliskach. Musisz koniecznie się do nich stosować!

2) Na kąpieliskach brakuje ratowników, niepełne jest również oznakowanie miejsc, które mogą być niebezpieczne, o czym informuje NIK w tym artykule – artykuł. Zadbaj więc o to, by na terenie Twojego kąpieliska znajdowała się osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo kapiących się, zapewnij sprzęt do ratowania, artykuły sanitarne.

Inne akty prawne dotyczące jakości wody w kąpieliskach i zasad funkcjonowania obiektu wodnego przeznaczonego do kąpieli: